How Many Babies Can a Babysitter Watch? (Chart Included) - Parents Plus Kids

Çocuklarımız için bakıcı seçmek zor bir iştir ve yanlış seçim yapmanın riskleri korkutucudur. Bu konuyla ilgili çoğu makale, ebeveynlere dadılarla röportaj yapmalarını, referanslarını kontrol etmelerini ve geçmişlerini kontrol etmelerini tavsiye ediyor bakici araniyor . Bu tarama araçlarının your ex biri önemli olmakla birlikte, hepsinin kendi sınırlamaları vardır ve mümkün olan durante iyi seçimi yapmak için mutlaka yeterli bilgi sağlamazlar.

Görüşmenin amacı, adayın işe uygun olup olmadığını belirlemek için yeterli bilgi edinmektir. Ancak görüşmeler çoğu zaman önemli gerçekleri veya sorunlu kişilik özelliklerini ortaya çıkarmakta başarısız olur ve uygun şekilde eğitilmiş birkaç görüşmeci tarafından gerçekleştirilse bile öngörü değerleri sınırlıdır.

Referans kontrolleri tarama sürecinin önemli bir bileşenidir çünkü geçmiş performans genellikle gelecekteki performansın iyi bir göstergesidir. Bununla birlikte, bu tür atıflar kid derece özneldir ve bazı durumlarda eski işverenler, çeşitli nedenlerden ötürü, adayın yeni bir pozisyon arayışına zarar verebilecek bazı ayrıntıları atlamayı bile tercih edebilir.

Aday hakkındaki gerçekleri doğrulamak için sıklıkla geçmiş kontrolleri kullanılır. Bu tür kontroller arasında kimlik doğrulama, sabıka kaydı araştırması, kredi kontrolleri, geçmiş istihdam ve eğitim doğrulaması, sürüş özetleri ve daha fazlası yer alabilir. Araştırılan çeşitli veritabanlarının doğruluğunun çeşitli nedenlerle sınırlı olabileceğini akılda tutmak önemlidir. Dahası, örneğin temiz bir sabıka kaydına sahip olmak, bir kişinin bu tür bir faaliyetten hiçbir zaman hüküm giymediği anlamına gelir, ancak mutlaka bir kişinin hiçbir zaman suç faaliyetine karışmadığını veya buna eğilimi olmadığını göstermez.

Dadı kişilik değerlendirmeleri yapmak, seçim sürecini önemli ölçüde iyileştirebilir ve yanlış seçim riskini durante aza indirebilir. Kişilik değerlendirmeleri, kişinin karakterini ve kişisel özelliklerini analiz eden psikolojik testlerdir. Dadılar, çocuk bakıcıları ve bebek bakıcıları için durante uygun kişilik değerlendirmesi, sprained ankle injury ilgili kişisel özelliklere yönelik testleri sprained ankle injury de threat değerlendirmesini birleştirmeli ve daha sonrasına güçlü bir şekilde odaklanmalıdır. İlgili kişisel özellikler sorumluluk, itaat ve disiplin, öz kontrol, duygusal istikrar, baskıyla baş etme, olumlu tutum ve hizmet bilincini içerebilir. Threat değerlendirmesi şiddet içeren davranışlar, uyuşturucu kullanımı, içki sorunları, doğru raporlama, mülkiyete saygı ve daha fazlası gibi konuları kapsamalıdır.

Pek çok işletme (ABD Bundle 500 şirketlerinin yaklaşık %80’i ve BRITISH ISLES Periods 100 şirketlerinin %75’i dahil) istihdam öncesi psikometrik testleri kullanarak işe alım süreçlerini geliştirmektedir. Birçok dadı, çocuk bakıcısı ve çocuk bakıcısı ajansı, tarama süreçlerinin bir parçası olarak halihazırda çeşitli türlerde kişilik değerlendirmeleri gerçekleştirmektedir; ancak bu tür değerlendirmeler genellikle threat değerlendirmesinden ziyade kişisel özelliklere odaklanmaktadır.

Günümüzde dadı kişilik değerlendirmeleri çevrimiçi olarak tüm ebeveynlerin kullanımına sunuluyor. Bu tür testleri kolayca erişilebilir hale getirmek ve bunları profesyonel olmayanlar tarafından da kolay kullanılacak ve anlaşılabilecek şekilde tasarlamak, giderek daha fazla sayıda ebeveynin kişilik değerlendirmelerini kendi dadı seçim sürecine dahil etmesine olanak tanıyor.

İki, üç veya daha fazla çocuğa sahip olmak, evin sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlamak için yapılması gereken şeylerin miktarını kesinlikle kat kat artırır. Bir dadıya veya bebek bakıcısına sahip olmak tüm bu şekillerde yardımcı olabilir. Bir dadı veya bebek bakıcısının, tipik olarak yalnızca ebeveyne veya ebeveynlere düşen sorumlulukları üstlenebileceği ve üstlenebileceği gerçekten sayısız yol vardır.

Günümüzün yoğun dünyasında, bir bebek bakıcısına, dadıya veya ev asistanına sahip olmak, çocukları ders dışı etkinliklere gidip getirmede, çocukları okula zamanında bırakmada, okul tatil olduğunda onları almada, ev ödevlerine yardımcı olmada yardımcı olabilir. ve okulla ilgili projeler ve oyun tarihlerinin düzenlenmesi. İki, üç veya daha fazla çocuğa sahip olmak, evin sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlamak için yapılması gereken şeylerin miktarını kesinlikle kat kat artırır. Meşgul ailelerin bildiği gibi aranacak satıcılar, yapılacak randevular, çocukların götürüleceği aktiviteler ve halledilecek diğer birçok ev işi vardır. Tüm bunlara ek olarak, günümüzde pek çok çocuk, yıl boyunca olmasa da yılın büyük bölümünde iki veya daha fazla ders dışı aktiviteye katılmaktadır. Bu etkinliklerin bazıları günün yaklaşık aynı saatlerinde, ancak farklı yerlerde gerçekleştirildiğinden, yoğun programlarını destek olmadan yönetmek neredeyse imkansız hale geliyor. Evde yaşayanların ev işlerini ve yoğun programlarını yönetmenin yanı sıra, çoğu olmasa da çoğu ailenin bakması gereken evcil hayvanları var. Bir dadıya veya bebek bakıcısına sahip olmak tüm bu şekillerde yardımcı olabilir. Ailenin evcil hayvanına veya evcil hayvanlarına bakmak, çocukları herhangi bir günde gitmeleri gereken yere götürmek, ihtiyaç duyulan malzemelerin kaydını tutmak, çocukları kıyafet veya ayakkabı almaya götürmek. Bir dadı veya bebek bakıcısının gerçekten yapabileceği sayısız yol vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *